Olimpia iz Milana znova brez evroligaške končnice

Evroliga 4. Apr 201921:18 > 21:20
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Armanija bodo tudi v tej sezoni izpustili play-off Evrolige. V zadnjem krogu rednega dela jih je Anadolu Efes v Carigradu premagal s 101:95 in s tem končal njihovo sezono med elito.

Za ekipo iz Milana je to še peti poraz na zadnjih šestih obračunih, z razmerjem 14-16 pa ostajajo brez uvrstitve med najboljših osem. Olimpia trenutno drži deveto mesto, ki pa ga lahko po obračunu med Olympiakosom in Maccabije še izgubi.

Anadolu Efes je z zmago potrdil četrto mesto in se bo v osmini finala pomeril s peto Barcelono.

Obračun v Carigradu je postregel s pravo dramo in bil poln preobratov. Gostje so sredi tretje četrtine povedli že s +13, a na koncu vseeno izgubili. Efes je rezultat spreobrnil že do konca tretjega dela (74:69), nato pa vodil vse do konca. Olimpia se je v zaključku še uspela približati (90:88), a bila na koncu prekratka.

Pri zmagovalcih je izstopal Vasilije Micić z 18 točkami in osmimi podajami, pri Olimpii pa Mike James s 17 točkami.

Pol ure za prvim obračunom so na parket stopili košarkarji CSKA-ja in Baskonie. Moskovčani so doma slavili z 82:78, španska ekipa pa bo kljub porazu igrala v končnici. Baskonia s 15 zmagami in prav toliko porazi drži šesto mesto in bi tudi ob “neugodnih” rezultatih ostala med osmerico.

Tekma v Moskvi je bila odločena v zadnji četrtini, v kateri so gostitelji slavili s 27:12. Baskonia je pred tem vodila tudi z 11 točkami prednosti, a je CSKA pripravil velik preobrat.

Will Clyburn je bil s 16 točkami prvi strelec CSKA-ja, pri Baskonii pa je 17 točk dosegel Marcelinho Huertas.