Pao premočen, Budućnost ostala brez zmage v gosteh

Evroliga 4. Apr 201920:04 > 21:49
KK Budućnost Voli/Turskih Airlines Euroleague

Aktualni prvak Lige ABA Budućnost je sklenil sezono v Evroligi s porazom proti Panathinaikosu, ki je slavil s 87:67. S sijajno predstavo in trojnim dvojčkom je navdušil Nick Calathes.

Košarkarji Budućnosti so tako tudi na 15. gostovanju v sezoni ostali brez zmage, Panathianikos pa se je z zmago zacementiral na šestem mestu in se bo v prvem krogu končnice pomeril z aktualnim prvakom, Real Madridom.

Glavna zvezda večera pri grški ekipi je bil Nick Calathes, ki je dosegel 11 točk, 12 skokov in kar 18 podaj. Prvi strelec je bil sicer s 23 točkami James Gist. Pri Budućnost je bil v napadu s 16 točkami najbolj razpoložen Goga Bitadze.

Budućnost je dobro igrala predvsem v prvem polčasu, nato pa v nadaljevanju izgubila hitrost v igri in znova doživela poraz v gosteh.

Vse do končnice smo izgledali odlično pod obema košema. A tako je, Evroliga ne dopušča črnih minut. V obrambi smo postali statični in Panathinaikos je to kaznoval z lahkimi koši. Skušali se bomo vrniti,” je ob polčasu dejal trener Budućnosti Jasmin Repeša.

To se ni zgodilo, čeprav so bili gostje v igri vse do končnice, ko so domači uspeli zadržati prednost in z domačimi navijači proslavili šesto mesto po rednem delu sezone.