Žalgiris za uvrstitev v končnico premagal Real Madrid!

Evroliga 4. Apr 201922:53 > 22:58
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Žalgirisa so si z zmago proti aktualnemu evropskemu prvaku Realu iz Madrida v zadnjem krogu rednega dela evroligaške sezone s 93:86 zagotovili vstopnico za končnico elitnega tekmovanja.

Žalgiris redni del sezone končuje s 15 zmagami in prav toliko porazi, v četrtfinalu pa se bo pomeril s Fenerbahčejem. Aktualni evropski prvaki ostajajo na tretjem mestu in se bodo v končnici srečali s Panathinaikosom.

Po zmagi Žalgirisa sta brez možnosti za končnico ostala Maccabi in Olympiakos, ki bosta na delu v petek.

Žalgiris je vseh 40 minut igre kazal već energije. Real je le enkrat zares zagrozil in takrat tudi povedels 77:76, a to ni bilo dovolj za zmago kraljevega kluba.

Ekipa Šarunasa Jasikevičiusa je po neprepričljivi prvi četrtimi v drugem delu zaigrala odlično in na odmor odšla s prednostjo 46:37.

Real je večji del tretje četrtine zaostajal za več kot deset točk, gostje pa so si najvišjo prednost priigrali pri rezultatu 61:45. Madridčani so se nato počasi vračali in tudi prišli do popolnega preobrata, kar pa vseeno ni bilo dovolj za zmago.

Žalgiris je v končnici pokazal več koncentracije in na krilih sijajnega Brandona Davisa prišel do velike zmage.

Ameriški center je tekmo sklenil s 27 točkami in 10 skoki. Pri Realu je Walter Tavares vpisal 22 točk in sedem skokov, 17 točk pa je dodal Anthony RandolphKlemen Prepelič se je izkazal s šestimi točkami in sedmimi podajami.

Po tej tekmi so znani vsi četrtfinalni pari končnice. To so: Fenerbahče – Žalgiris, CSKA – Baskonia, Real – Panathinaikos in Anadolu Efes- Barcelona.