Bayern kliče velikega Dirka

Evroliga 14. Okt 201612:44 > 12:47
Getty Images

Legendarni nemški košarkar Dirk Nowitzki je dobil ponudbo, da po koncu NBA kariere postane svetovalec ali košarkar moštva Bayerna iz Munchena.

Predsednik Bayerna iz Munchena Uli Hoeness je dejal, da bi zelo rad videl Dirka Nowitzkega v dresu Bayerna po končani karieri, a se zaveda, da si ga bržčas ne bi uspel privoščiti, zato bi se zadovoljil tudi z njegovo funkcionarsko vlogo v klubu.

“V kolikor Dirk razmišlja o vlogi svetovalca ali funkcionarja po karieri, je več kot dobrodošel v Bayernu. Vemo, da ga ne moremo priepljati kot košarkarja, saj nimamo 10 milijonov proračuna samo zanj. Morda nekega dne organiziramo košarkarsko tekmo na Alianz Areni pred 70.000 navijači proti Chicagu ali nekemu moštvu iz lige NBA, samo v čast Dirku,” je dejal Hoeness.

Nowitzki je letos podpisal novo pogodbo z Dallasom za dve leti, a ima po koncu letošnje sezone možnost, da jo prekine in podpiše z drugim klubom.