V živo na SK: Dončić v slovenskem derbiju gosti Blažiča

Evroliga 25. Okt 201611:41 > 11:46
Turkish Airlines EuroLeague

V prihodnjih dneh na programih Sportkluba vrhunske košarke res ne bo manjkalo. Ob začetku lige NBA nas do petka čakata kar dva kroga Evrolige. Že nocoj v živo štiri tekme!

Pester košarkarski teden odpirata Unics in Darussafaka, ki se bosta pomerila ob 18:00 (v živo na SK 1). Ekipa iz Kazana je še brez zmage, medtem ko so Turki slavili v prvem krogu v Beogradu. Ob 20:00 sledita dva zanimiva obračuna. Anadolu Efes gosti CSKA (v živo na SK 1), Olympiacos pa EA7 Milano (v živo na SK 5).

Anadolu Efes bo lovil prvo zmago v novi sezoni, a čaka ga vse prej kot lahko delo. CSKA v Istanbul prihaja z dvema zmagama in najvišjim povprečjem doseženih točk v prvih dveh krogih (95, kar 20 več od Efesa). Zanimivo bo tudi v Atenah, kamor prihaja EA7 Milano na čelu z Zoranom Dragićem. Italijani se lahko pohvalijo s popolnim izkupičkom, Grki s polovičnim, a ob bežnem pogledu v preteklost hitro postane jasno, da Pao še zdaleč ni najljubši tekemc ekipe iz svetovne prestolnice mode. V minulem desetletju so le trikrat premagali Panathinaikos, izgubili pa kar devetkrat.

V večernem obračunu bo madridski Real v španskem derbiju gostil Baskonio (v vlogi glavnega sodnika bo Slovenec Damir Javor). Kraljevi klub je še brez poraza in bo tudi proti polovično uspešni Baskonii v vlogi favorita, čeprav je slednja dobila zadnji obračun v lanski sezoni. Obračun bo zelo zanimiv tudi za slovenske ljubitelje košarke, saj pri Realu vse bolj pomembno vlogo dobiva talentirani Luka Dončić, pri Baskonii pa energični Jaka Blažič. “Vsakič, ko igramo proti njim, je to velika tekma, tudi tokrat ne pričakujemo nič drugega. Zadnjih nekaj tedno igrajo sijajno, toda mi bomo dali vse od sebe. Dončić zelo napreduje, to je dobro za našo reprezentanco. Upam, da bo nadaljeval v takšnem slogu,” Blažič pred srečanjem ni pozabil omeniti niti svojega mlajšega rojaka, ki ga številni že vidijo v ligi NBA.

Celoten razpored tekem 3. kroga Evrolige najdete spodaj.

Evroliga, 3. krog:

Ob 18:00 v živo na SK 1:
Unics Kazan – Darussafaka

Ob 20:00:
Anadolu Efes – CSKA (v živo na SK 1)
Olympiacos – EA7 Milano (v živo na SK 5)

Ob 21:00 v živo na SK 3:
Real Madrid – Baskonia

Sreda, ob 19:00 v živo na SK 1:
Crvena zvezda – Barcelona

Ob 19:45 v živo na SK 4: