Nika Barič (znova) evropska klubska prvakinja

Evroliga 14. Apr 201922:21 > 22:34
KZS

Nika Barič je z ekipo Jekaterinburga gladko ubranila naslov evropskih klubskih prvakinj.

Košarkarice Jekaterinburga so finalno srečanje proti kolegicam iz Kurska dobile z gladkih 91-67, pri čemer so iz igre metale kar 61 %.Prvo ime finala je Brittney Griner, ki je dosegla dvojni dvojček (16 točk in 10 skokov).

Prelomna točk srečanja je bila poškodba najkoristnejše igralke rednega dela, Breanne Stewart, tik pred koncem prvega polčasa, ki je tehtnico še nekoliko bolj nagnila na stran branilk naslova.

Srečanje v madžarskem Sopronu je za prvakinje odigrala tudi slovenska reprezentantka Nika Barič, ki je v 13 minutah zbraal 3 točke, 1 skok in 2 asistenci.

Z nastopom na zaključnem turnirju je lahko zadovoljna še ena slovenska reprezentantka, Teja Oblak, ki je v dresu Prage zasedla 3. mesto.