Šok tudi v Carigradu – Žalgiris premagal Fenerbahče

Evroliga 18. Apr 201921:35 > 21:44
Svetozar Janičić

Košarkarji Žalgirisa so na drugi tekmi četrtfinala Evrolige z 82:80 premagali Fenerbahče in serijo izenačili na 1:1.

Ekipa Šarunasa Jasikevičiusa je v večino obračuna odigrala fenomenalno, a na koncu skoraj zapravila veliko zmago. Gostitelji so imeli napad za preobrat, ki pa ga ni uspel zaključiti Luigi Datome. 31-letni Italijan je zgrešil met za tri točke iz zares težkega položaja.

Žalgiris je ob polčasu vodil za sedem točk, nato pa navdušil s fantastično tretjo četrtino, ki so jo gostje dobili s 27:19. Zasedba Željka Obradovića je v zadnji četrtini pričakovano pritisnila, a ostala brez zmage. Gostitelji so sicer četrti del igre dobili z 22:9.

Pri Fenerbahčeju je bil s 17 točkami prvi strelec Datome, 15 pa jih je dodal Kostas Sloukas, ki se je izkazal še s šestimi podajami.

V dresu Žalgirisa je z 20 točkami navdušil Edgaras Ulanovas, ki je ujel še sedem odbitih žog. S 14 točkami je bil razigran še Nate Wolters.

Serije se prihodnji teden seli v Kaunas, kjer bo Žalgiris lovil naslednjo presenečenje.