Real le korak od zaključnega turnirja

Evroliga 19. Apr 201923:01 > 23:24
Sport Klub Printscreen

Košarkarji madriskega Reala so v četrfinalni seriji Evrolige povedli z 2:0 v zmagah, potem ko so v španski prestolnici s 78:63 premagali atenski Panathinaikos. Facundo Campazzo je odigral tekmo kariere in prinsel zmago galaktikom.

“Kraljevi klub” je dominiral od samega začteka dvoboja in niti v enem trenutku ni zaostajal. Vodstvo španskega košarkaskega prvaka je nihalo med 10 in 20 točkami.

Najboljši igralec tekme je bil argentinski organizator igre Facundo Campazzo, ki je tekmo končal s 13 točkami,7 kskoki, 9 asistencami in petimi ukradneimi žogami. Jeffrey Taylor je dodal 11 točk, Anthony Randolph pa 10.

V ekipi poražencev je Deshaun Thomas dosegel 13 točk, Sean Kilpatrick pa 10.

Real zdaj vodi z 2:0 v zmagah v četrtfinalni seriji in ima priložnost, da s torkovo zmago v Atenah pride na zaključni turnir četverice, kjer bi tudi branil naslov prvaka Evrolige, ki ga je lani osvojil v Beogradu.