CSKA in EFES do gostujočih zmag in vodstva v seriji

Evroliga 24. Apr 201922:51 > 22:54

CSKA in Anadolu Efes sta na tretji tekmi četrtfinala Euroleague prišla do zmage in novega vodstva v seriji z 2:1. Turki so z lahko opravili svoje delo proti Barceloni. Veliko težje pa je bilo v Vitorii, kjer je CSKA po zanimivi končnici slavil s 84:77.

Moskovčani, ki so na drugi domači tekmi doživel presenetljiv poraz so danes nujno potrebovali zmago na gostovanju pri Baskonii. Do nje so s težavami prišli in v seriji sedaj povedli z 2:1.

CSKA je odlično pričel srečanje in že v prvi četrtini prešel v lepo prednost 28:18. Od drugem četrtine dalje pa se je začela prebujati tudi Baskonia, ki se je počasi vračala nazaj v tekmo. Prvič so rezultat s trojko izenačili na začetku četrte četrtine in takoj v naslednjem napadu povedli za 3 točke. Obetala se je zanimiva končnica, ki pa jo je na stran Rusov odpeljal danes odlični Nando de Colo z 28. točkami. Moskovčani so na koncu slavili s 84:77.

Jezni košarkarji Anadolu Efesa, ki so prav tako izgubili drugo tekmo pred domačimi gledalci so danes svojo jezo znesli nad ekipo Barcelone, ki je lahko zgolj nemočno spremljala nasprotnika kako leti po igrišču.

Anadolu Efes je zanesljivo dobil prav vse štiri četrtine s šest ali več točkami razlike (1. četrtino – 26:20), (2. četrtino – 19:26), (3. četrtino – 18:32) in (4. četrtino – 11:18). Katalonci so danes doživeli enega najhujših porazov v Euroleague s 102:68 in si močno otežili delo na poti na FinalFour.

Junak tekme je bil Shane Larkin, ki je dosegel 30 točk. Jaka Blažič je za Barcelono odigral dobrih deset minut in dosegel tri točke.