Pešićeva Barcelona izsilila peto tekmo

Evroliga 26. Apr 201922:53 > 22:55
Alexander Hassenstein, Bongarts

Košarkarji Barcelone so z 82:72 premagali Anadolu Efes in poskrbeli, da bo zadnjega potnika na zaključni turnir četverice dala peta tekma izredno razburljive serije.

Alexander Hassenstein, Getty Images

Odločilni obračun bo 1. maja gostil Carigrad, zmagovalec pa se bo v polfinalu pomeril s Fenerbahčejem, ki je v končnici s 3:1 v zmagah izločil Žalgiris.

Turki so obračun v Blaugrani začeli odlično in v zaključku prve četrtine povedli z 22:12. Gostitelji so se nato začeli prebujati in v zaključku prvega polčasa povsem stopili prednost Anadolu Efesa. Barca je še pred odmorom prišla do popolnega preobrata 34:33, v zadnjih dveh četrtinah je četa Svetislava Pešića turški ekipi odčitala pravo lekcijo.

Katalonci so tretjo četrtino začeli s serijo 12:2 in si kmalu priigrali tudi najvišjo prednost na tekmi (63:48). Efes se je v zadnjem delu igre skušal vrniti, a bližje kot na sedem točk zaostanka Turki niso prišli.

Pri Barceloni je bil z 19 točkami prvi strelec Kyle Kuric, pri Efesu pa jih je 20 dosegel Shane Larkin.