Dončić: Poleti sem se potegnil še za dva centimetra!

Evroliga 1. Dec 201616:13 > 16:17
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Mladi perspektivni košarkarski dragulj slovenske košarke in Real Madrida Luka Dončić, je v pogovoru za španske medije govoril o svoji telesni rasti in vplivih na njegovo kariero.

Luka Dončić pri svojih mladih letih, na začetku leta 2017 jih bo dopolnil 18, je še vedno sredi košarkarskega in telesnega napredka, kar je razkril španskim medijem v pogovoru pred novo evroligaško preizkušnjo proti Fenerbahčeju.

“Ko sem se letos poleti vrnil v Madrid sem odkril, da sem zrastel za dva centimetra,” je dejal Dončić.

Je pa med svojo telesno rastjo v letošnji sezoni poskrbel za velik preskok tudi v njegovi košarkarski karieri, saj je postal redni član prve peterke ekipe Reala iz Madrida, kjer igra tudi eden izmed njegovih vzornikov: “Sergio Llull je eden izmed mojih košarkarskih vzornikov. V ligi NBA pa je jasno, da je to Michael Jordan. Kar se moje situacije tiče, sem vesel, da sem v najboljšem klubu za moj razvoj in da imam soigralce, ki mi pomagajo in od katerih se lahko učim.”

Da Galaktiki resno računajo nanj, pove tudi podatek, da Dončič iz tekme v tekmo dobiva večjo minutažo in s tem več odgovornosti.