Barca danes z rekordno tekmo v Evroligi

Evroliga 1. Maj 201912:14 > 12:17
Alexander Hassenstein, Bongarts

Košarkarski klub Barcelona bo nocoj po odigrani peti tekmi četrtfinala Evrolige proti Efesu postala klub z največjim številom odigranih tekem v elitnem tekmovanju.

Katalonci bodo z nocojšnjim nastopom prehiteli moskovski CSKA, s katerim si trenutno delijo vrh tabele s 462 odigranimi tekmami v Evroligi.

V kolikot si ekipa Svetislava Pešića zagotovi mesto na Final4, se bo boj med Barco in CSKA-jem nadaljeval.

Na tretjem in četrtem mestu sta Baskonia in Olympiacos s p 457 odigranimi tekmami.

Panathinaikos jih ima 450, Macabi 423. Prvo deseterico zaključujejo še Real Madrid (413), Fenerbahče (407), Anadolu Efes (407) in Žalgiris (388).

Barcelona igra za zgodovino v sredo ob 19h, ko je na vrsti dvoboj z Efesom (SK1).