Stotica Unicsa proti razpoloženemu Dragiću

Evroliga 1. Dec 201619:00 > 19:01
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Unicsa iz Kazana so odčitali pravo košarkarsko lekcijo ekipi Zorana Dragića in tekmo proti Milanu dobili za ogromnih 21 točk, končni rezultat je prikazoval za varovance Jasmina Repeše bolečih 100:79.

V prvi tekmi 10. kroga Evrolige so v mrzlem Kazanu košarkarji EA Milana odlično odprli obračun in povedli s 6:0, potem pa se je njihova igra v obrambi podrla kot hišica iz kart. Keith Langford je kot najboljši strelec Evrolige spet prednjačil, v prvem polčasu ga je sicer dobro zaustavljal Zoran Dragič, a takoj ko je lahko odigral ena na ena proti Krunoslavu Simonu, je američan dosegel točke.

Za potezo tekme je ob koncu prvega polčasa poskrbela najnovejša okrepitev Unicsa, Paul Stoll, ki so ga v Kazanu predstavili šele včeraj. Tretjo četrino so Milančani dobili in se celo približali na štiri točke zaostanka, a so Langford, Artsiom Parakhouski in druščina v zadnji četrtini spet pobegnili in na koncu brez težav slavili proti ekipi brez obrambne identitete. Za Unics je bila to tretja zmaga, za Milano pa šesti poraz v sezoni.

Keith Langford je dosegel 25 točk, 4 skoke in asistence, Vadim Panin je dosegel 18 točk, Parakhouski pa 16.

Pri Armaniju je Jamel McClean dosegel 16 točk, Ricky Hickman 12, Zoran Dragič je prispeval 10 točk, 5 skokov in 4 asistence.