Efes do zadnje vstopnice za zaključni turnir četverice

Evroliga 1. Maj 201920:44 > 20:52
Turkish Airlines EuroLeague

Na odločilni tekmi četrtfinalne serije med Anadolu Efesom in Barcelono je turški klub slavil z 80:71 in si zagotovil mesto na zaključnem turnirju četverice v španski Vitorii.

Anadolu Efes bo na zaključnem turnirju igral prvič po ustanovitvi zveze ULEB, ki bdi nad organizacijo Evrolige in prvič po kar 18 letih.

Barcelona je tekmo začela bolje in v prvem delu povedla tudi s sedmimi točkami prednosti (28:21). Turki so nato po vstopu Vasilije Micića zaigrali kot prerojeni. Slednji je že v drugi četrtini dosegel 10 točk in brez zgrešenega meta poskrbel za popoln preobrat. Ob polčasu so domači že vodili za pet točk, v nadaljevanju pa le še stopnjevali ritem igre. Micić je v tretji in četrti četrtini odlično razigraval soigralce in prišel celo do dvojnega dvojčka. 10 točkam je tako dodal še 10 podaj, v statistiko pa vpisal še tri ukradene žoge in dva skoka.

Prva strelca Efesa sta bila s po 18 točkami Shane Larkin in Adrien Moerman, pri Barci pa sta po 12 točk dosegla Chris Singleton
in Thomas HeurtelJaka Blažič, ki igra za katalonski ponos, tokrat ni dobil priložnosti.

Anadolu Efes se bo na zaključnem turnirju pomeril s Fenerbahčejem, v drugem polfinalu pa se bosta merila CSKA iz Moskve in madridski Real.