Neumnost Carrolla Realu odnesla zmago

Evroliga 1. Dec 201620:33 > 20:34
euroleague.net

Košarkarji Fenerbahčeja so 78:77 v 10. krogu Evrolige po infarktni končnici dobili tekmo tedna proti madridskem Realu z 78:77. CSKA je proti Bambergu na gostovanju komaj rešil celo kožo in v Moskvo spet odhaja kot vodilna ekipa tekmovanja.

Sergio Llull je pri rezultatu 77:77 s preigravanjem iz igre vrgel Nikolo Kalinića in zgrešil met, žogo je v svoje roke dobil košarkar Fenerbahčeja James Nunnaly, le dve sekundi pred iztekom igralnega časa pa je Američan Jaycee Carroll nad njim storil osebno napako in varovancem Željka Obradovića podaril priložnost za zmago.

Nunnaly je prvi prosti met zadel, drugega pa namerno zgrešil, Carroll pa se je skušal z metom iz polovice igrišča oddolžiti, a mu ni uspelo, saj je bil daleč od uspeha.

Nunnaly je odigral svojo tekmo življenja v Evroligi – zadel je tudi eno izmed odločilnih trojk in tekmo končal z 18 točkami, 5 skoki in 2 asistencama, Ekpe Udoh je dodal 14 točk.

Pri Realu je 16 točk dosegel Anthony Randolph, dve manj je dodal Llul, Luka Dončič tokrat ni imel svojega večera, saj je v 15 minutah igre ostal brez točke, vpisal je le 2 skoka in asistenco.

Ostala rezultata:

CSKA Moskva – Brose Bamberg 90:88 (Aleksej Nikolič ni bil v moštvu Bamberga)

Maccabi Tel Aviv – Anadolu Efes Istanbul 77:86 (Alen Omić je pri Efesu igral 9 minut in dosegel 3 točke in 2 skoka)