Slabe novice za Fener: Na F4 brez Lauvergna in Datomeja

Evroliga 8. Maj 201910:17 > 10:17
Turkish Airlines EuroLeague

Fenerbahče bo zaključek evroligaške sezone pričakal zdesetkan, v najslabšem možnem času sta se huje poškodovala Joffrey Lauvergne in Luigi Datome, so sporočili iz kluba.

Joffrey Lauvergne je poškodovan že od sredine meseca februarja, ko je utrpel težjo poškodbo gležnja. Luigi Datome pa ima od konca aprila težave s poškodbo mečne mišice, oba košarkarja pa ne bosta mogla pomagati Fenerbahčeju takrat, ko bo na kocki največ – na zaključnem turnirju četverice Evrolige v Vitoriji.

Francoski košarkar je v Evroligi odigraol 22 tekem in v povprečju dosegal 8,5 točke in 3,6 skoka na tekmo, Datome pa je odigral 34 tekem in dosegal v povprečju devet točk in 3,6 skoka.

Fenerbahče je v uradnem sporočilu za javnost razkril tudi, da bosta NIkola Kalinić in Jan Vesely nadaljevala z rehabilitacijo in terapijami, njun status pa je še neznan, povsem mogoče pa je, da se do F4 Evrolige ne bosta vrnila v moštvo Željka Obradovića.

Zaključni turnir četverice bo potekal od 17. do 19. maja, z neposrednimi prenosi na Sportklubu.