Bertomeu: ABA liga bo težko dobila dve mesti v Evroligi

Evroliga 18. Maj 201913:54 > 14:06
Getty Image/Joern Pollex

Prvi mož Evrolige Jordi Bertomeu je med zaključnim turnirjem v španski Vitorii govoril o številnih perečih temah. Dotaknil se je tudi težav grške košarke in možnosti, da bi se iz ABA lige v prihodnje v Evroligo redno uvrstili dve ekipi.

Naše stališče se ne spreminja. Na regionalne lige nimamo vpliva in dogajanje v Grčiji ne bo vplivalo na Evroligo. Zelo težko razumemo celotno dogajanje, zato morate razumeti, da nimamo povsem jasnega stališča o zadnji sezoni v Grčiji. V dobro košarke upam, da se bo situacija hitro razrešila na najboljši možni način. Oba grška velikana sta kvaltietna in sodita v Evroligo. Pravila sicer velijo, da mora ekipa za nastopanje v Evroligi igrati v državnem prvenstvu. To pravilo je sicer zapisano predvsem zaradi tega, da ekipa, ki ni konkurenčna in je izpadla iz svoje lige, ne bi nato igrala še v Evroligi. Glede na primer Olympiakosa bomo morali biti previdni in morebiti tudi prirediti to pravilo. Vse bo odvisno od tega, kako se situacija razreši,” razkriva Bartomeu, ki se je dotaknil tudi vprašanja o ABA ligi.

Vodilni možje regionalne lige si močno prizadevajo, da bi v prihodnje v Evroligi ligo ABA zastopali dve ekipi. “V tem trenutku mislim, da to ni realno. Težko je oceniti, če je določen klub dovolj stabilen in ima možnosti za nadaljni razvoj in rast. V ligi ABA je kar nekaj primerov, ko se klubi hitro povzpnejo in nato strmo padejo. Zato mislim, da je kaj takega zaenkrat nerealno.