Uradno: Cedevita Olimpija ostala brez "wildcarda"

Evroliga 27. Jun 201919:40 > 19:46
Euroleague

Ruski košarkarski klub Zenit iz Sankt Peterburga je 18. udeleženec košarkarske Evrolige za sezono 2019/2020.

Znan je celoten seznam moštev, ki bodo tekmovala v naslednji sezoni Evrolige.

Potem, ko se je nekaj mesecev ugibalo, kdo bo prejel posebno povabilo za igranje v Evroligi sta bila v zadnjih nekaj dnevih najbližje temu ruski Zenit ter beograjski Partizan

Po zasedanju vodilnih v Evroligi je bila sprejeta odločitev, da bo posebno povabilo dobil klub iz Rusije.

Ni seveda treba posebej poudarjati, da je k temu verjetno precej pripomoglo dejstvo, da je eden izmed glavnih sponzorjev Evrolige ruski Gazprom.

Kriterijev za končno odločitev o tem, kdo prejme posebno povabilo je sicer več. Od baze navijačev, dvorane ter tudi mesta oziroma države.

Poleg tega pa so na skupščini razpravljali tudi o drugih stvareh. Med drugim so opazili napredek pri samem tekmovanju in želja je, da se bi ta trend tudi nadaljeval.

Člani izvršnega odbora so razpravljali tudi o sodelovanju z Združenjem igralcev Evrolige (ELPA). Tudi z namenom, da se v prihodnosti skušajo dogovoriti o kolektivni pogodbi.

Pregledali so tudi finančno poročilo za preteklo sezono ter napravili projekcijo proračuna za naslednjo, spremenjena pa so bila tudi nekatera pravila igre, ki se bodo analizirala tekom sezone. Ali bo to pripomoglo k boljši igri pa se bo seveda videlo tekom sezone.

In tule je seznam vseh 18 ekip, ki bodo tekmovala v naslednji sezoni Evrolige.

Efes, Armani, CSKA, Bayern, Barcelona, Fenerbahče, Baskonia, Asvel, Maccabi, Olympiacos, Panathinaikos, Real Madrid, Žalgiris, Alba, Crvena zvezda, Khimki, Valencia, Zenit

Zenit, ki je prejel posebno povabilo je sicer redni udeleženec Eurocupa. Dvakrat je igral v četrtfinalu omenjenega tekmovanja. Dvorana, kjer igra domače tekme pa sprejme približno 7.000 navijačev.