Barcelona v enem dnevu pripeljala dve močni okrepitvi

Evroliga 4. Jul 201914:01 > 14:04
sport klub

Košarkaški klub Barceloni zgolj nekaj tednov po koncu sezone 2018/19 že sestavlja zelo močno igralsko zasedbo za prihodnjo sezono. Potem, ko so včeraj predstavili Corrya Higginsa. Je danes nov član Kataloncev postal Brandon Davies, čez nekaj ur pa se jima bo pridružil pe Alex Abrines.

Matthew Stockman Getty Images Sport

Barcelona v lanski sezoni ni pokazala nič posebnega. V playoffu za FinalFour Evrolige so izpadli proti Anadolu Efesu, v državnem prvenstvu pa so v finalu izgubili proti madridskemu Realu.

Vse skupaj jih ni potrlo, ampak samo še bolj podžgalo pred začetkom nove sezone. Uprava kluba je konkretno zavihala rokave in v samo nekaj dneh podpisala pogodbe s kar nekaj odličnimi košarkarji. S tem so jasno napovedali, da jih v prihodnji sezoni zanima zgolj in samo lovorika v Evroligi.

Kot prvi je s klubom najpred pogodbo podaljšal trener Svetislav Pešič. Potem pa so se začeli vrstiti prihodi. Včeraj je ekipo okrepil Corry Higgins, ki je prišel iz CSKAja, danes pa je nov član Kataloncev postal Brandon Davies, sicer dosedanji član Žalgirisa.

Kot vse kaže pa se bodo lahko pri Barceloni pohvalili še z eno več kot odlično okrepitvijo in sicer naj bi bil tik pred podpisom nove pogodbe Španec Alex Abrines, ki je nazadnje igral za Oklahomo s katero pa je prekinil pogodbo. Še naprej pa potekajo pogovori tudi z Nikolo Mirotičem, ki se še naprej ni odločil kje bo nadaljeval kariero.

25-letnik, ki je nekdaj že igral za Barco je v ligi NBA v povprečju beležil 5.3 točke in 1.4 skoka na tekmo.