URADNO: Westermann v Fener, Abrines v Barci

Evroliga 12. Jul 201910:10 > 10:13
Turkish Airlines EuroLeague

Dva evroligaška velikana sta danes dobila svoji sicer zelo močni okrepitvi. V ekipo Fenerbahčeja se je preselil Leo Westermann. Novi član Barcelone pa je pričakovano postal Alex Abrines.

Po Nandu de Coloju se je sedaj v Fenerbahče preselil še dosedanji košarkar Žalgirisa, sicer organizator igre Leo Westermann. V lanski sezoni je Francoz v povprečju beležil 6.8 točke, 3.1 podaje in 2.1 skoka.

Poleg Žalgirisa je 27-letnik doslej igral še za Asvel, Limogoes, CSKA in Partizan, sedaj pa se je pridružil ekipi, ki jo vodi Željko Obradovič.

Barcelono pa je danes tudi uradno okrepil Alex Abrines, ki je bil na pragu katalonskega kluba že kar nekaj tednov, danes pa je vse skupaj tudi postalo uradno.

Sicer odlični strelec od daleč je zadnje tri sezone preživel pri Oklahomi, ki pa z njim ni želela podaljšati pogodbe. Abrines je bil sicer član Barce v obdobju med leti 2012 in 2016.

Barcelona je v samo nekaj tednih v svoje vrste pripeljala Corrya Higginsa, Brandona Davisa in Nikolo Mirotiča ter s tem oddala resno kandidaturo za naslov v Evroligi.