Maščevanje Fenerbahčeja v Moskvi; Barca zanesljivo

Evroliga 23. Dec 201620:24 > 20:26
Turkish Airlines EuroLeague

V derbiju 14. kroge Evrolige je turški Fenerbahče prišel do velike zmage v gosteh proti CSKA-ju. Rusi so doživeli šele drugi poraz v sezoni, Turki pa so se maščevali za poraz v lanskem finalu.

Turki so se uspeli izvleči, čeprav je po prvi četrtini (23:13) kazalo, da bo CSKA spet brez večjih težav prišel do zmage. Ekipa Željka Obradovića je bila v nadaljevanju tekme boljši nasprotnik, tekma pa je bila zelo izenačena. Bobby Dixon je v zaključku tekme gostom prinesel izenačen rezultat, po tem, ko je dosegel koš in po neumnosti Jamesa Augustinea zadel še dodatni prosti met. Rusi so poskusili prek Teodosića priti do zmage, a je srbski zvezdnik zgrešil met z razdalje.

V podaljšku pa so gostje povsem deklasirali vodilno ekipo lige. Takoj na začetku so si priigrali lepo prednost, ki so jo vztrajno višali, Rusi pa so se počasi že sprijaznili s porazom. Končna razlika je znašala kar 16 točk v korist Fenerja, čeprav je bila tekma odločena po podaljšku.

Pri zmagovalcih je Dixon dosegel 25 točk, Kalinić jih je dodal 13, pri domačih pa je bil standardno odličen Teodosić, zbral je 21 točk, pet asistenc in pet skokov.

V Istanbulu je na račun odlične zadnje četrtine Darušafaka prišla do pomembne zmage nad Maccabijem. Gostje so po prvi četrtini vodili za 10 točk, ob polčasu celo za 17, a se Turki niso predali in so po zaslugi odličnega zaključka prišli do zmage z 89:84.

V tretji tekmi večera je do tesne zmage proti Baskoniji prišel Panathinaikos, ki je po izjemno napeti končnici slavil z 69:68. Najboljši pri domačih je bil Singleton s 23 točkami, pri gostih pa Shengelia s 17.

Na zadnjem današnjem srečanju se je zmage veselila Barcelona, ki je pred domačimi navijači premagala Emporio Armani, ekipo, za katero igra naš Zoran Dragić. Vse je bilo odločeno že v prvem polčasu, ki so ga Katalonci dobili 49:35. Italijanom se v zadnjih dveh četrtinah ni uspelo vrniti, kar je pomenilo nov, že 9 poraz, za ekipo iz Milana. Dragić je v 15 minutah dosegel 6 točk in dodal 3 skoka ter podajo.