Maestro Dončić rešil uganko Efesa

Evroliga 29. Dec 201619:51 > 20:00
Turkish Airlines EuroLeague

V prvi tekmi 15. kroga Evrolige je Luka Dončić s svojim madridskim Realom zrežiral zmago proti Anadolu Efesu v Abdi Ipekči Areni in zopet dokazal, da je najbolj vroč mladi košarkar v Evropi. Real je v končnici tekmo dobil z 80:78.

Maestro! Grande Luka! 17-letni slovesnki košarkarski superzvezdnik Luka Dončić je spet zasijal na tekmi 15. kroga Evrolige v dresu madridskega Reala, ki je v infarktni končnici z 80:78 premagal Alena Omića in njegov Anadolu Efes.

Prvi polčas je bil zaspan in nekvaliteten, saj sta obe ekipi izgubljali preveč žog, obenem pa nista upravičili slovesa dveh najboljših napadalnih ekip v letošnji sezoni Evrolige. Real je tekmo odprl z delnim rezultatom 6:0, a potem je Efes prevzel nadzor nad obračunom in prvo četrtino dobil z 22:21. Ob polčasu je Real sicer vodil za točko, Dončić pa je v uvodnih 20 minutah igre dosegel po tri točke, skoke in asistence.

Drugi polčas je bil precej boljši, ekipi sta igrali zanimivo in hitro košarko, kjer pa se je najbolje obnesel prav Dončić, ki je zadeval iz razdalje, prodiral in asistiral Jonasu Mačiulisu,Treyju Thompkinsu in druščini.

Pri rezultatu 75:75 v zadnjih sekundah tekme, je slovenski mladenič zadel trojko, ki je prelomila tekmo in zapečatil usodo Efesa, ki pa je vseeno imel 8 sekund pred koncem tekme napad za izenačenje ali celo zmago, a Thomas Heurtel ni uspel zaključiti za podaljške.

Dončić je tekmo končal s 17 točkami, 9 asistencami in 5 skoki, Rudy Fernandez je dodal 14 točk. Pri domačinih je novinec v moštvu Brandon Paul dosegel 16 točk, Derrick Brown in Bryant Dunston sta dodala vsak po 14 točk.