Zvezda pokorila še aktualne prvake

Evroliga 29. Dec 201618:35 > 20:48
sport klub

Aktualni prvak Evrolige, moskovski CSKA, je še ena žrtev košarkarjev Crvene Zvezde, ki so na zadnjih treh domačih tekmah premagali zadnje tri prvake Evrolige, potem ko je po Maccabiju in Realu, padel še moskovski košarkarski stroj.

V Beogradu velikani padajo eden za drugim, v 15. krogu Evrolige je Crvena zvezda premagala še ekipo CSKA iz Moskve, ki je na vroče gostovanje prišla kot vodilna ekipa tekmovanja z le dvema porazoma na 14 tekmah.

V prvih petih minutah dvoboja smo videli serijo rdeče-belih, ki so hitro povedli s 13:0, nemočni gostujoči trener Dimitris Itoudis pa je bil primoran zamenjati celotno začetno peterko, da je njegova ekipa preko Miloša Teodosića dosegla svoj prvi koš iz igre.

Zvezda je dominantno igro kronala z dobljeno prvo četrtino z rezultatom 27:14. Kasneje je sledil (pričakovani) odgovor gostov, ki so uspeli prednost Zvezda zmanjšati le na pet točk.

Domači košarkarji so pred vročekrvnimi domačimi navijači vseeno uspela zadržati vodstvo in le 90 sekund pred koncem tekme z zabijanjem kapetana Marka Simonovića spet pobegnila na 15 točk prednosti in mirno pripeljala tekmo do končnega rezultata 78:67.

Najboljši strelec domačih je bil Ognjen Kuzmić s 16 točkami, Simonović je prispeval dve manj. Pri CSKA-ju je bil strelsko razpoložen Andrej Voroncevič z 21 točkami, 10 jih je dodal Aaron Jackson.