Unics zrežiral filmski povratek, Brose gladko

Evroliga 30. Dec 201618:25 > 18:42
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Unicsa iz Kazana so zaključili leto 2016 z imenitno zmago proti vroči ekipi Panathinaikosa, potem ko so v 15. krogu Evrolige zaostajali že za 14 točk. Brose iz Bamberga je brez težav premagala najslabšo ekipo tekmovanja Galatasaray in se tako prebili na 10. mesto na lestvici.

Ekipa iz Kazana je v 15. krogu Evrolige premagala atenske košarkarje z rezultatom 83:81, a so šele v zadnjih 15 minutah tekme prikazali morda najboljšo košarkrko v iztekajočem se letu. Neverjeten je tudi podatek, da Panathinaikos vse od vodstva z 78:77 slabe štiri minute pred koncem tekme ni dosegel točke vse dokler na uri ni ostalo le 30 sekund za igro.

V zanimivi končnici je K.C. Rivers s trojko zmanjšal zaostanek na 83:81, je pa moštvo iz Aten vseeno prišlo do priložnosti za zmago ali vsaj podaljšek, a Demetris Nichols ni uspel zadeti.

Poleg standardno odličnega Keitha Langforda, ki je dosegel 27 točk, 4 skoke in 5 asistenc, je pri ruskem moštvu 19 točk in 9 skokov dosegel tudi Latavious Williams. Za Unics je to tretja zaporedna zmaga, skupno šesta

Panathinaikos je vodil Nick Calathes s 23 točkami in 6 asistencami, a to ni bilo dovolj za deseto zmago v sezoni, temveč za šesti poraz.

Brose gladko preko Galatasarayja

Varovanci Andree Trinchierija so v Carigrad pripotovali z le eno zmago v gosteh v dosedanjem tekmovanju in zato so od samega začetka igrali zelo motivirano. Za potezo tekme je poskrbel Janis Strelnieks, ki je ob zaključku igralnega časa v prvi četrtini zadel met iz več kot polovice igrišča.

Odločilna je bila 3. četrtina, ki so jo košarkarji Broseja dobili s 27:14 in na neki točki vodili tudi s 25 točkami razlike, tekmo pa so brez pomoči Alekseja Nikoliča, ki spet ni igral, mirno pripeljali do konca.

Austin Daye je za poražence dosegel 20 točk, pri Broseju pa je blestel Daniel Theis s 14 točkami in 14 skoki, Strelnieks je tekmo končal z 18 točkami.

Oglejte si ostale REZULTATE, kot tudi LESTVICO Evrolige.