Bamberg in Baskonija razbila nasprotnike

Evroliga 5. Jan 201721:39 > 21:41
euroleague.net

Košarkarji Broseja iz Bamberga so v 16. krogu Evrolige, ko se začnejo prve povratne tekme, brez težav ugnali Barcelono s 85:65. Baskonija, za katero igra Jaka Blažić, pa se je znesla nad Unicsom iz Kazana in vknjižila še šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah.

Turkish Airlines EuroLeague

Brose Bamberg je skozi celotno tekmo 16. kroga Evrolige nadzoroval potek tekme proti eni najbolj zvezdniških ekip tekmovanja in že ob polčasu vodil za devet točk. V tretji četrtini so prelomili dvoboj in pobegnili na ogromno razliko, ki je varovanci Giorgiosa Bartzokasa niso uspeli nadoknaditi.

Ekipa Bamberga v zadnjih tednih igra odlično, saj je bila to že njena tretja zaporedna zmaga in peta v zadnjih šestih krogih elitnega tekmovanja. Darius Miller in Janis Strelnieks sta tekmo končala z 20 točkami za Bamberg, Nicolo Melli je dodal 17 točk in 13 skokov. Aleksej Nikolič ni bil v kadru.

Edini, ki je presegel mejo desetih točk pri katalonskem moštvu je bil Tyrese Rice, ki jih je dosegel 19, a sam ni uspel držati koraka z razpoloženimi Nemci.

Barco v naslednjem krogu čaka Olympiacos, Bamberg gostuje v Kazanu.

Baskonija odpihnila MVP-ja lige

V Fernando Buesa Areni je več tisoč gledalcev spremljalo enosmerni promet v režiji domače ekipe že od samega začetka dvoboja, saj so Baski hitro povedli in tega vodstva so se držali vse do konca tekme. Rodrigue Beaubois je že v prvem polčasu presegel mejo 15 točk, v drugem polčasu pa skupaj s soigralci še dodal na plin in tekmo na koncu dobil s 102:70, kar je najvišja zmaga Baskonije v letošnji sezoni.

Tudi trener domačega moštva Sito Alonso je bil po tekmi srečen: “V letošnji sezoni še nismo tako gladko dobili tekme, a takšne zmage so dobre za igralce in njihovo samozavest, seveda, pa je takšen rezultat dober tudi za trenerja.”

Beaubois je tekmo končal z 29 točkami, kar je njegov strelski rekord v Evroligi, 14 jih je dodal Johhanes Voigtmann. Jaka Blažič je v 2. četrtini hitro dobil tri osebne napake, tako da ni igral veliko, je pa dosegel 6 točk, skok in asistenco.

Pri gostih iz Kazana je bil pričakovano najboljši MVP zadnjih dveh krogov in najboljši strelec Evrolige Keith Langford. Ta je tekmo končal z 19 točkami, 6 skoki in 5 asistencami. Za Unics je bil to 10. poraz v sezoni, za Baskonijo pa 11. zmaga, kar pomeni, da so zdaj na 3. mestu lestvice Evrolige.

Ostali tekmi:

Anadolu Efes – Galatasaray 84:73 (Alen Omić je v 11 minutah dosegel 6 točk in 2 skoka)

Maccabi Tel Aviv – Darušafaka 93:92