V živo na SK: Grški derbi, Zvezda, Dončića čaka CSKA

Evroliga 6. Jan 201710:57 > 11:05
Turkish Airlines EuroLeague

Ljubitelji Evrolige boste nocoj prišli na svoj račun. Zoran Dragić gostuje pri Fenerbahčeju, Crveno zvezdo čaka gostovanje pri Žalgirisu, v Pireju bo na sporedu večni grški derbi, Luko Dončića pa z Realom čaka derbi dveh nekdanjih prvakov proti CSKA-ju.

Turkish Airlines EuroLeague

Nocojšnji program se začenja ob 18:45 (v živo na SK 2), ko bo Fenerbahče gostil EA7 Milano Zorana Dragića. Medtem ko so Turki v krogu ekip, ki se bodo do konca rednega dela borili za uvrstitev med najboljših osem, so Italijani verjetno že odpisali misel na končnico. Trenutno zasedajo zadnje mesto z zgolj štirimi zmagami in so ob Galatsarayju letos najslabša ekipa v evropski eliti.

Ob 19:00 na SK 1 začenjamo s prenosom dvoboja med Žalgirisem in Crveno zvezdo. Beograjčani so za slovo od leta 2016 v Areni odvzeli skalp velikemu CSKA-ju, a za uvrstitev v izločilne boje bo potrebno zmagovati tudi v gosteh. Žalgiris se zdi več kot primeren tekmec, da Beograjčani svoj izkupiček zmag in porazov izenačijo na osem ter ujamejo Darušafako in Anadolu Efes, čeprav je treba omeniti, da je “zeleni gozd” slavil v srbski prestolnici in vsekakor premore kvaliteto, da vajo ponovi tudi pred polno dvorano svojih navijačev.

“Žalgiris je klub, ki prihaja iz košarkarske države in ima doglo tradicijo, bivši evropski prvak in klub, ki ima A licenco, kar govori kakšen status in ugled ima v evropski košarki. Pričakuje nas tekma v dvorani, v kateri ima Žalgiris odlično spodbudo in ki je vedno polna do zadnjega mesta. Letos igrajo odlično, tudi v Beogradu so pokazali svojo kvaliteto. Moramo paziti na njihove strelce pa tudi na igro pod obročem, sploh na skok, ki je njihovo močno orožje. Poskušali bomo nadzorovati njihovo kvaliteto in odigrati dobro tekmo,” se trener Zvezde Dejan Radonjić zaveda, da jih čaka vse prej kot lahko delo.

Nocoj bo vroče tudi v Pireju, kjer bo ob 20:00 na sporedu večni grški derbi med Olympiacosom in Panathinaikosom (v živo na SK 3). Prva dva derbija v letošnji sezoni je dobil Olympiacos, zato bo pritisk na ekipi Xavija Pascuala še veliko večji. “Moramo biti veliko boljši na obrambi pick and rolla. Oni so nas letos že dvakrat premagali in na tem se moramo učiti,” je bil jasen Pascual, ki ga lahko skrbi tudi dejstvo, da bo njegov stanovski kolega na klopi Olympiacosa lahko računal tudi na udarni dvojec PrintezisSpanoulis, ki je imel v zadnjem času nemalo težav s poškodbami. “Na našem parketu mormao vleiko teči, saj smo videli, da jim to ne odgovoarja. Ne smemo izgubiti veliko žog in kontrolirati skok,” je Printezis razkril “enostaven” načrt za zmago.

Tudi zadnji obračun 16. kroga lahko brez najmanjšega dvoma označimo za pravo evroligaško klasiko. Real Madrid bo v obračunu zadnjih dveh evropskih prvakov v španski prestolnici pričakal CSKA (ob 21:00 v živo na SK 2). Ruski stroj obračun pričakuje po dveh zaporednih porazih, kar je zagotovo manjše presenečnje, vendar je ob Milošu Teodosiću in Nandu De Coloju jasno, da se bo krivulja že hitro znova obrnila v pozitivno smer. “Imajo dva najboljša igralca Evrolige, Teodosića in De Coloja, ki prispevata velik del točk, vendar nihče drug nima takšnega fizičnega potenciala na drugih pozicijah, kar je njihovo veliko orožje. So aktualni evropski prvaki in jasno je, da nas čaka težka naloga,” napoveduje trener kraljevega kluba Pablo Laso, ki bo tudi nocoj veliko stavil na 17-letnega slovenskega zvezdnika Luko Dončića.

Madrid je neugodno mesto za gostovanje. Real igra po porazu v domačem prvenstvu, a tudi mi smo dvakrat izgubili, tako da bo to zelo pomembna tekma. Potrebujemo to zmago in moramo igrati svojo najboljšo košarko,” je dejal eden od številnih zvezdnikov ekipe iz Moskve Aaron Jackson.

Evroliga, 16. krog:

Ob 18:45 v živo na SK 2:
Fenerbahče – Olimpia Milano (Zoran Dragić)

Ob 19:00 v živo na SK 1:
Žalgiris – Crvena zvezda

Ob 20:00 v živo na SK 3:
Olympiacos – Panathinaikos

Ob 21:00 v živo na SK 2:
Real Madrid (Luka Dončić) – CSKA Moskva

Anadolu Efes : Galatasaray 84:73 (66:59, 42:36, 22:18)
Dunston 17, Brown 13, Alen Omić 6, 2 skoka; Guler 20, Micov 17

Bamberg : Barcelona 85:65 (59:47, 40:31, 18:17)