Armani iz Milana dodobra namučil Fenerbahče

Evroliga 6. Jan 201720:35 > 20:38
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Fenerbahčeja so premagali Armani Jeans Milanu v Carigradu z rezultatom 86:79 v tekmi 16. kroga Evrolige. Turška ekipa je do zmage prišla težje od pričakovan, v svojo korist so jo domačini odločili šele v zadnjih dveh minutah srečanja.

Zmago Fenerbahču je prinesel James Nunnally s trojko 36 sekund pred koncem tekme za vodstvo z 83:79. Pred tem je ekipa Armanija dolgo pretila s presenečenjem, čeprav so bili Turki v veliki vlogi favorita. Senzacije pa Milančanom na koncu vendarle ni uspelo zrežirati.

To je sicer že deseta zmaga Fenerbahčeja v letošnji sezoni, medtem ko so Milančani doživeli že dvanajsti poraz. Poleg zmage je dobra novica za domačo ekipo tudi povratek Bogdana Bogdanovića, ki se je vrnil po več mesečni odsotnosti zaradi poškodbe. Odigral je 11 minut in pol, toda koša ni dosegel.

Ekpe Udoh je dosegel 18 točk in zabeležil 18 skokov, medtem ko je 19 točk dodal tudi Nunnally. Nikola Kalinić je prispeval še deset točk, dva skoka in dve asistenci. Pri gostih je 20 točk dosegel Mantas Kalnietis, Ricky Hickman pa 15 točk. Miroslav Raduljica je prispeval 12 točk in pet skokov.