CSKA rutinirano čez Bamberg, Fener deklasiral Pao

Evroliga 19. Jan 201719:52 > 19:54
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji CSKA-ja niso imeli večjih težav z nemškim Brosejem, ki je v Moskvi padel s 85:64, turško-grški derbi pa je pripadel Fenerbahčeju. Milano uspešnejši od Galatasaraya, Barcelona pa od Anadolu Efesa.

Aktualni evropski prvak je tekmo odločil v drugi četrtini, ko je prišel do dvoštevilčne prednosti. Varovanci Dimitrisa Itoudisa so gladko dobili tudi tretjo četrtino, tako da so v zadnji lahko malce štedili z močmi. Vseeno so prišli do visoke zmage (85:64), pa čeprav na parket zaradi poškodbe ni stopil njihov prvi zvezdnik MilošTeodosić.

Za CSKA je bila to ob štirih porazih 14 zmaga v tekmovanju, Brose ostaja pri sedmih.

Fenerbahče Željka Obradovića je proti Panathinaikosu nepričakovano lahko prišel do enajste zmage v sezoni. Levji delež k zmagi so Turki opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 44:28. Tudi v nadaljevanju Fenerbahče tekmecu ni pustil blizu in mu je prizadejal osmi poraz v sezoni (84:63).

Najboljši strelec pri domačih je bil Datome, ki je dosegel 16 točk, 13 jih je dal Vesely, dodal pa je še štiri skoke in tri asistence. Pri Grkih je bil najbolj razpoložen Mike James, zbral je 25 točk.

Olimpia iz Milana je s 92:87 ugnala Galatasaray, ki se je v končnici nevarno približal, a mu je zmanjkalo časa, Barcelona pa je po zaslugi odlične tretje četrtine ugnala Anadolu Efes (89:78).