Evroliga 19. Jan 201719:48 > 21:45
Sport Klub Printscreen

Košarkarji Crvene zvezde so vpisali še peto zaporedno zmago v Evroligi, tokrat je padel padel Maccabi, in to v gosteh. Beograjčani so večji del tekme zaostajali, a imeli v končnici mirnejše živce.

Zvezda je povedla s 7:4, a so Izraelci z delnim rezultatom 7:0 prišli do vodstva, ki so ga zadržali do konca prve četrtine. Na začetku druge so svoje vodstvo povišali na 9 točk, Zvezda pa je za streznitev potrebovala minuto odmora. Dangubić in Thompson sta poskrbela za vrnitev Beograjčanov v igro, na odmor so odšli zgolj s točko zaostanka (34:33).

Tudi v drugem polčasu nobeni ekipi ni uspelo priti do občutne prednosti. Gostje so povedli za pet točk, Izraelci pa so vrnili z delnim rezultatom 10:0. V zadnjem delu igre so se domači poskusili odlepiti, Zvezdo pa je v igro vrnil Jović, ki je minuto pred koncem s trojko svojo ekipo popeljal v vodstvo. Maccabi je tekmo zaključil slabo v napadu, Crvena zvezda pa je prek Kuzmića prišla do prednosti štirih točk, ki jih je tudi zadržala do konca tekme.