Dončiću ni bilo treba dominirati, Real do nove zmage

Evroliga 20. Jan 201719:43 > 19:55
Turkish Airlines EuroLeague

Luka Dončić se je s svojim madridskim Realom s 13. zmago zavihtel tik pod vrh lestvice, kjer še vedno kraljuje CSKA. Galaktiki so tekmo proti Žalgirisu odločili v zadnji četrtini, ki so jo dobili z 21:6.

Real Madrid je v 18. krogu košarkarske Evrolige premagal Žalgiris iz Kaunasa in vknjižil še 13. zmago v sezoni, potem ko so na težkem gostovanju uspeli premagati zmagovalce Evrolige iz leta 1999 z rezultatom 74:59.

Prvi četrtina je bila sila izenačena, Žalgiris je bil pred razprodano Žalgirio Areno spet zelo nevarne nasprotnik in Real si v prvih desetih minutah tekme ni uspel priigrati lepe prednosti, so pa to storili v drugi četrtini, ko so začeli igrati s svojo značilno, hitro igro protinapadov in številnih zadetih trojk. Ob polčasu so Galaktiki vodili z 41:33.

Varovanci Šarunasa Jasikevičiusa pa so pokazali svoj pravi obraz v tretji četrtini in z zelo zavzeto in angažirano igro v obrambi uspeli uspešno izločiti vse najnevarnejše člene v moštvu Reala. Zdelo se je, da se bo tekma odločala v zadnjih minutah, saj sta bili ekipi po 30 minutah igre izenačeni.

V zadnjih desetih minutah pa smo videli simultanko Reala, ki je zadeval za tri, v obrambi ni dopustil lahkih košev, obenem pa košarkarji Žalgirisa niso zadeli odprtih metov. Real je domače košarkarje v zadnji četrtini zadržal le na šestih točkah, kar je druga najslabša evroligaška četrtina Žalgirisa v zgodovini njegovega nastopanja v Evroligi.

Luka Dončič je igral dobrih 28 minut in dosegel 6 točk, 5 skokov in 4 asistence, pri Ralu pa sta bila najboljša strelca sicer Othello Hunter (14) in Trey Thompkins (12). Pri Žalgirisu je 13 točk dosegel Augusto Lima.