Jordijeva ideja: Kako "zapreti" Evroligo?

Evroliga 24. Sep 20193:19 > 3:20
Getty Images/Joern Pollex

V eni izmed naslednjih sezon Evrolige, elitnega klubskega košarkarskega tekmovanja v Evropi, bi lahko bil format tekmovanja omejen le na 16 ekip z neposrednimi licencami, medtem ko bi dodatni dve mesti zapolnila najboljša kluba iz Eurocupa, poroča portal Eurohoops.

Nedavno je prvi človek Evrolige in katalonski poslovnež Jordi Bertomeu namignil, da se Evroliga iz leta v leto bolj pomika proti zaprtemu formatu tekmovanja.

Povezano

Kot poroča specializirani košarkarski portal Eurohoops, obstaja ideja, da bo najmočnejše klubsko košarkarsko tekmovanje v Evropi sestavljeno iz 16 ekip z dolgoročnimi licencami za nastopanje, dodatni dve ekipi pa bi prišli v Evroligo na podlagi rezultatov iz Eurocupa, ki velja za drugo najmočnejše tekmovanje. Na ta način ne bi bilo več možnosti za neposredno uvrstitev ali kvalifikacijo v Evroligo, obenem pa ne bi bilo več povabil organizatorjev oziroma t.i. wild cardov.

V tem trenutku ima 11 klubov v Evroligi stalne licence za nastopanje. Dodatna razširitev tekmovanja na 20 ekip pa v zadnjem obdobju ni bila predmet pogajanj ali pogovorov.

Kot še dodaja Eurohoops, bi besedo pri kreiranju formata tekmovanja imeli tudi klubi, ki v njem nastopajo, lahko pa pride tudi do volitev.