EL predstavlja: Povratek Crvene zvezde

Evroliga 30. Sep 201917:05 > 17:11
Jelena Trajković

Bliža se nova sezona košarkarske Evrolige, v katero se vrača Crvena zvezda. Evroliga je v ponedeljek na splet naložila kratek predstavitveni film, v katerem so spregovorili kapetan Branko Lazić, trener Milan Tomić in tudi James Gist ter Charles Jenkins.

Kapetan prvakov ABA lige Branko Lazić je govoril o svoji povezanosti z navijači in tudi z ljudmi v klubu, v katerem je preživel celotno kariero.

Zelo sem vzhičen, ker sem dobil priložnost, da sem znova del ekipe v sezoni, ko se vračamo v Evroligo. Hvaležen sem klubu in vodstvu, ker sem dobil še eno priložnost, da sem del tega neverjetnega kluba,” je med drugim povedal Lazić.

Trener ekipe Milan Tomić je prepričan, da je Lazić zelo pomemben za ekipo: “Branko Lazić je zelo pomemben del ekipe, je naš kapetan. Dolgo je v tem klubu, povezan je z navijači in z vsemi v klubu. Obožujem ga tudi kot igralca, njegov stil igre mi je všeč.

V tej sezoni bo za Zvezdo igral tudi nekdanji košarka Partizana James Gist: “Eden izmed glavnih razlogov za prestop k Zvezdi je možnost igranja v Evroligi. Dokler imam to možnost, bi rad igral na najvišjem možnem nivoju. To je bilo ključno pri moji odločitvi. Pomagali so tudi navijači. Nisem želel prestopiti nekam, kjer tekme niso zanimive.

V filmu je spregovoril tudi Charles Jenkins, ki bo letos še tretjič oblekel rdeče-beli dres. Tudi pri njegovem prestopu so na odločitev vplivali navijači.

Počutim se, kot da nikoli nisem zapustil kluba, čeprav me ni bilo dve sezoni. Z vsemi sem ostal v kontaktu. Z Lazićem sva si zelo blizu. On je eden izmed razlogov, da sem se vrnil. Med poletjem sva se veliko pogovarjala. Vsi vemo, kakšni navijači so v Srbiji. Idealni za košarko. Vsi vemo, kako je v Areni. Sam sem že imel to čast, da so bili navijači moj šesti igralec. Z njimi imam sijajen odnos,” razkriva Jenkins.

Crvena zvezda bo evroligaško sezono odprla z gostovanjem pri Panathinaioksu. Tekma je na sporedu v četrtek ob 20. uri.