"Zenit v EL zaradi mogočega napredka in navijačev"

Evroliga 12. Okt 201917:11 > 17:13
sport klub

V pojasnilu zakaj je Zenit v letošnji sezoni prejel posebno povabilo za udeležbo v letošnji Evroligi je predsednik tega tekmovanja Jordi Bertomeu spregovoril tudi o pogojih, ki jih mora izpolnjevati klub, da bi prejel "wildcard".

Za letošnjo sezono Evrolige, ki jo lahko spremljate na Sportklubu je posebno povabilo s strani organizatorjev prejel Zenit, ki pa je na prvih dveh tekmah doživel dva poraza.

Jordi Bertomeu je v odzivu zavrnile očitke, da je Zenit vabilo prejel zaradi njegovih povezav z Gazpromom.

“Z ljudmi iz Gazproma nikoli nismo imeli nobenih pogovorov. Nikoli. Morda enkrat v prihodnosti, če bo obstajala možnost sponzorskega sodelovanja. Zenit je prejel povabilo, ker verjamemo, da je to pravi klub za Evroligo in mu lahko pomagamo rasti. To je vse”, je dejal Bertomeu.

Razložil je tudi, da verjamem sistemu posebnih povabil in predstavil merila, ki jih mora izpolnjevati klub, da izpolni pogoje za “wildcard”:

“Mislim, da je sistem pošten. Ne gre samo za zmage. Gre tudi za to, da imamo klube z dobro strukturo, dobrimi arenami, ki lahko sprejmejo od 10.000 do 20.000 gledalcev. V Rusiji v zadnjih letih nismo videli prav veliko napredka. Mislim, da je to domača naloga za vse ruske klube. Zenit pa je bil izbran, ker je to ekipa, ki ima enega izmed najboljših obiskov. Ekipa, ki privabi navijače. Za nas je to osnova vsega. To je bolj pomembno kot pa recimo, da bo zmagal CSKA ali pa da bo Fenerbahče izgubil.”