Zvezda od +13 do poraza, Barca ostaja neporažena

Evroliga 24. Okt 201919:19 > 23:03
KK Crvena zvezda mts

Barcelona je danes na vročem gostovanju pri Crveni zvezdi uspela priti do zmage s 73:65, kar pomeni, da Španci še naprej ostajajo brez poraza.

Crvena zvezda je v zadnjem obdobju v krizi, po treh zaporednih porazih so danes v Evroligi doživeli še četrtega v nizu. Tokrat je bila boljša Barcelona s 73:65.

Beograjčanom ni pomagala niti menjava trenerja. Po porazu v nedeljo proti Krki je namreč brez sklužbe ostal Milan Tomič, danes pa je poraz doživel tudi dosedanji pomočnik Andrija Gavrilovič.

Povezano

Oslabljena Barcelona je predvsem na krilih odlične tretje četrtine slavila svojo četrto zmago na četrti tekmi v Evroligi.

Domači so tekmo sicer dobro začeli, tako kot ponavadi so domači navijači pripravili odlično atmosfero. Prvo četrtino so rdeče-beli dobili s 16:12, še bolje so začeli drugo četrtino, ko so si hitro priigrali prednost +13, vendar sledil je hiter odgovor Špancev, ki so do polčasa razliko zmanjšali na 36:33.

Tretja četrtina kot se je kasneje izkazalo je bila tudi ključna na današnjem obračunu. Barca se je na parket vrnila odločna in dokaj hitro prvič na tekmi tudi prešla v vodstvo (44:46). Do konca tretje četrtine so prednost povišali že na +8.

V zaključku so Španci na krilih izkušenj in pa tudi Nikole Mirotiča držala prednost zanesljivo v svojih rokah in na koncu slavili s 73:65.

Junak tekme je bil Mirotič z 21 točkami in 6. skoki. Pri domačih je edini preko dvomestnega števila točk prišel James Gist, ki jih je dosegel 10.

Zanimivo je bilo tudi v Munchnu, kjer je gostoval moskovski Khimki, ki je dobro pričel letošnjo sezono. Ruska ekipa je na koncu tekmo dokaj zanesljivo dobila s 87:74 in z enim porazom ostaja tik pod vrhom. Junak tekme je bil Alexey Shved z 19 točkami.