Košarka

07.11.2019 | 23.14

Real s trojkami ugasnil Crveno zvezdo!

Real Madrid

Košarkarji madridskega Reala so v šestem krogu Evrolige z rezultatom 75:60 premagali Crveno zvezdo. Aktualni srbski prvak je tako doživel peti poraz v tem elitnem tekmovanju.

Lorenzo Braun, KK Crvena zvezda, Real Madrid

Marko Metlas/Euroleague Basketball via Getty Images

Kraljevi klub je v zadnji četrtini, ki jo je dobil s 26:8 zadel sedem trojk in zahvaljujoče odličnemu metu iz igre zabeležil drugo zaporedno zmago v Beogradu. Na drugi strani so rdeče-beli v odločilnih desetih minutah zadeli le enkrat zahvaljujoč Lorenzu Brownu.

Ekipa iz španske prestolnice je tekmo odprla precej bolje. In enako je bilo tudi ob koncu dvoboja v Štark Areni. Najboljše minute na tekmi je Crvena zvezda imela v tretji četrtini, ko so s trojko Mouhammada Fayeja povedli z 52:49.

Obe moštvi sta tekom dvoboja imeli dobre in slabe trenutke. Je pa odločilne koše pri Realu prispeval Rudy Fernandez, ki je z meti z razdalje rušil samozavest domačih.

Madridčani so v 31 poizkusih zadeli 10 trojk. Najučinkovitejši so bili Sergio Llull s 16 točkami in 5 asistencami, Fernandez z 12. in Edy Tavares, ki je dosegel 11 točk in imel tudi 5 blokad.

Pri Crveni zvezdi je največ točk dosegel Billy Baron, ki je na začetku drugega polčasa zasijal s 17 točkami k temu pa dodal še po 4 skoke in asistence. Faye jih je dodal 7, James Gist in Boriša Simanić pa 6.

Zvezda bo prihodnji petek igrala proti Asvelu, Real pa bo odigral El Clasico v Madridu proti Barceloni.