Patrick Smith/Getty Images

Košarka

08.11.2019 | 21.39

Fener prekinil niz porazov, Kalinić tokrat nezgrešljiv

Košarkarji Fenerbahčeja so na tekmi 7. kroga Evrolige pred svojimi navijači z 90:82 premagali münchenski Bayern. Odlično tekmo sta odigrala srbska reprezentanta Nikola Kalinić in Vladimir Lučić.

Nikola Kalinić

Rodolfo Molina/EB via Getty Images

V Carigradu smo videli zelo zanimiv obračun, ki se je prelomil v zadnji četrtini. Fener bil sicer tisti, ki je narekoval ritem igre, a si do konca ni uspel priigrati visoke prednosti. Po prvi četrtini so Turki vodili za tri točke, ob polčasu pa za točko (40:39).

Bayern je v drugem polčasu pred zadnjo četrtino celo povedel (61:62), nato pa so domači vendarle stopili na plin in pet minut pred koncem povedli za osem točk. Gostje se do konca tekme niso več vrnili in Fenerbahče je prišel do šele druge zmage v tej evroligaški sezoni.

Pri gostitelji je bil najuspešnejši Derrick Williams, ki je vpisal 19 točk. Odlično tekmo je odigral Kalinić, ki je bil iz igre nezgrešljiv. Srb je dosegel 10 točk in dodal še dva skoka ter pet podaj.

Pri gostih je 19 točk dosegel Greg Monroe, 14 pa jih je dodal Vladimir Lučić, ki je ujel še sedem odbitih žog in vpisal dve asistenci.

Za Bayern je to bil tretji poraz v sezoni, turška ekipa pa je zdaj pri dveh zmagah in petih porazih. Ekipa Željka Obradovića se bo v naslednjem krogu odpravila v Moskvo k CSKA-ju, Bayern pa bo gostoval pri Valencii.

Oglejte si še preostale rezultate in lestvico Evrolige po 7. krogu.

OI: Dončić potrdil, da bo igral v kvalifikacijah

Slovenski košarkar Luka Dončić je potrdil, da želi zaigrati za reprezentanco na kvalifikacijskem turnirju za Olimpijske igre.

ASVEL po podaljšku do zmage proti Crveni zvezdi

Košarkarji ASVEL-a so v Štark areni po podaljšku s 74:72 premagali Crveno zvezdo in na tekmi 8. kroga Evrolige prišli do svoje pete zmage v tej sezoni.

Kje se bodo Slovenci borili za vstopnico za Tokio?

Fiba je določila gostitelje olimpijskih kvalifikacij v košarki. Turnirje, ki bodo na sporedu med 23. in 28. junijem 2020, bodo gostile Kanada (Victoria), Hrvaška (Split), Litva (Kaunas) in Srbija (Beograd).

Melo se vrača - veteran je podpisal za Portland!

Vsi ameriški mediji so v petek postregli z novicami, da se bo Carmelo Anthony po letu dni vendarle vrnil v Ligo NBA. Veteran naj bi okrepil Portland.