Patrick Smith/Getty Images

Košarka

08.11.2019 | 22.14

Higgins in Mirotić blestela ob šesti zmagi Barce v EL

Košarkarji Barcelone so na gostovanju v Kaunasu potrdili odlično formo in v 7. krogu prišli še do šeste zmage v tej sezoni Evrolige. Žalgiris je padel s 86:93

Nikola Mirotić

Alius Koroliovas/Euroleague Basketball via Getty Images

Katalonci so ob polčasu vodili za sedem, nato pa prednost brez večjih težav zadržali vse do konca. V ekipi Svetislava Pešića je s 27 točkami blestel Cory Higgins, odlično tekmo pa je odigral še Nikola Mirotić, ki je dosegel 24 točk in ujel še šest odbitih žog.

Pri Žalgirisu je bil s 16 točkami najuspešnejši Zach LeDay, Vokap in Grigonis pa sta jih dodala po 14.

Barcelona je s šestimi zmagami in enim porazom na vrhu lestvice, Žalgiris pa je proti katalonskemu velikanu doživel četrti poraz v tej sezoni. V naslednjem krogu Barco čaka obračun z največjim rivalom Realom iz Madrida, Žalgiris pa odhaja k Olympiacosu.

Oglejte si še preostale rezultate in lestvico Evrolige po 7. krogu.