Khimki na derbiju po preobratu do zmage proti Milanu

Evroliga 14. Nov 201919:44 > 19:46
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Khimkija so glede na lestvico v derbiju 8. kroga doma s 87:79 doma po preobratu ugnali letos zelo razpoloženi Milano.

Khimki iz Moskve je danes pred domačimi gledalci vpisal šesto zmago v Evroligi in se s tem izenačil na lestvici z današnjim nasprotnikom – ekipo Milana, slednji so danes doživeli svoj drugi poraz v sezoni.

Ekipa iz Italije je zelo dobro začela tekmo, prvo četrtino so namreč dobili s 25:22, v drugi pa so svojo prednost še povečali. Vse do rezultata 41:33 so imeli vse pod nadzorom potem, pa so se razigrali tudi domači, ki so do konca polčasa znižali na 47:51.

V drugem polčasu so se razigrali vsi pri domačih, predvsem pa je Khimki zaigral veliko bolje v obrambi in Milančanom v 20-minutah dopustil samo 28 točk. To jih je na koncu pripeljalo do zmage s 87:79.

Junak tekme je bil nedvomno Alexey Schved, ki je 24 točkam dodal še sedem asistenc. Sledil mu je Jonas Jerebko z 19 točkami. Pri Milanu ni nihče posebe izstopal, na koncu pa je največ točk dosegel veteran Luis Scola – 16 točk.