Real dobil El Classico in Barci zadal drugi poraz

Evroliga 14. Nov 201923:14 > 23:16

Madridski Real je v svoji dvorani dobil košarkaški El Classico proti Barceloni z 86:76. Galaktiki so na koncu dobili izjemno tekmo polno preobratov in Kataloncem zadali drugi poraz v sezoni.

Galaktiki so v svoji dvorani izjemno odprli tekmo. Hitro so namreč proti Barci prišli do zajetne prednosti. V samo nekaj minutah so že vodili s 17:3. Prvo četrtino pa so na koncu dobili celo z 32:14.

Če je kdo mislil, da je tekma odločena se je pošteno motil, saj je nekaj podobnega uspela Barceloni v drugi četrtini. Katalonci so se zresnili tako v napadu kot v obrambi in se z delnim izzidom 18:0 povsem približali Realu. Na koncu so prvi polčas celo dobili z 48:50.

Vendar v drugem polčasu je Real zaigral tako kot zna, zagospodarili so na igrišču, znova so pobegnili do malce lepše prednosti in jo za razliko od prvega polčasa mirno pripeljali do konca tekma in na koncu vendarle zasluženo slavili s 86:76.

Glavnih akterjev pri Realu je bilo kar nekaj. Anthony Randolph je dosegel 16 točk, sledila sta Argentinca Campazzo in Deck s 13 točkami, Jordan Mickey pa jih je dodal 12.

Pri Barci je bil spet v ospredju njihov prvi zvezdnik Nikola Mirotič, ki se je ustavil pri 19 točkah