Konec krize? Fener do druge zaporedne zmage

Evroliga 28. Nov 201920:31 > 20:37
Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji carigrajskega Fenerbahčeja so pred svojimi navijači v 11. krogu Evrolige z 89:76 premagali ruski Himki in prišli do druge zaporedne zmage in šele četrte v tej sezoni.

Prvi polčas je zaznamovala odlična predstava Janisa Timme, ki je Himki ohranjal v igri, v drugem polčasu pa je Fener zaigral še bolj agresivno in gostom povsem preprečil met za tri točke. Gostitelji so nato izkoriščali protinapade, Himki pa je v tretji četrtini dosegel vsega šest točk. Ekipa Željka Obradovića je tako prišla do odločilne prednosti in na koncu tekmo mirno pripeljala do konca.

Pri Fenerju je bil z 20 točkami in štirimi skoki najboljši Luigi Datome, pri Himkiju pa jih je Timma dosegel 26. Latvijec je sicer v prvem polčasu dosegel že 24 točk, skupno pa je z metom za tri točke poskusil kar 14-krat.

Fenerbahče je tako prišel do četrte zmage, ob tem pa ima še sedem porazov, Himki pa ima šest zmag in pet porazov. Turke v naslednjem krogu čaka Alba, Himki pa bo gostil Barcelono.