Brown s trojko ob sireni poskrbel za zmago Zvezde!

Evroliga 28. Nov 201918:06 > 19:53
Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Crvene zvezde so v dvorani Aleksandar Nikolić v 11. krogu Evrolige s trojko Lorenza Browna ob zvoku sirene premagali Valencio (76:73).

Obračun je sicer zaznamovala ekstremno dolga prekinitev v prvi četrtini, ko so igralci zaradi težav s semaforjem za kar 30 minut zapustili parket. Pred tem je Zvezda zares dobro odprla tekmo in povedla z 11:4. Po premoru so se gostje prebudili in prišli do popolnega preobrata ter prvo četrtino dobili z 19:17.

V nadaljevanju prvega polčasa so Beograjčani ves čas igrali na nigerijskega centra Michaela Oja, ki je izkoriščal svojo moč in dosegel nekaj lahik točk. Videli smo nov preobrat, ki pa je na koncu dodatno podžgal Špance, ki so na veliki odmor odšli s prednostjo 41:37.

Podobno kot na začetku tekme je Zvezda tudi drugi polčas začela sijajno. Čvrsta in agresivna obramba je bila glavni razlog za povratek gostiteljev, ki so prišli do serije 11:2. Ob polovici tretje četrtine je Zvezda po trojki Lazića vodila z 51:47. Valencii ni pomagala niti minuta odmora, Beograjčani pa so v zadnjo četrtino vstopili s prednostjo 60:51.

Odločilni del tekme so bolje začeli Španci, ki so takoj izničili prednost Zvezde in najavili povratek v tekmo. Pričakovano je sledila izenačena četrtina in nora končnica, v kateri so slavili gostitelji. Moštvi sta v zadnjo minuto vstopili ob izidu 73:73, edini koš do konca pa je ob zvoku sirene dosegel domači junak Lorenzo Brown, ki je zadel za tri in poskrbel za zmago Zvezde.

Brown je bil z 19 točkami tudi prvi strelec domačih, pri Valencii pa jih je 22 dosegel Bojan Dubljević.

Oglejte si še preostale rezultate in lestvico Evrolige.