EL: Mirotić vodil Barcelono, Zenit doma zlomil ASVEL

Evroliga 6. Dec 201920:03 > 20:04
Nikola Mirotivć; foto: Angel Martinez/Euroleague Basketball via Getty Images

V 12. krogu Evrolige sta zmagala Barcelona in Zenit. Katalonci so slavili proti Khimkiju medtem, ko je Zenit na svojem parketu premagal ASVEL.

Barcelona je proti Khimkiju zmagala z rezultatom 102:94.

Tekma je bila rešena praktično v prvi četrtini. Moštvo Svetislava Pešiča je tekmo odprla z delnim rezultatom 10-0. V nadaljevanju je Barca skozi večino tekme držala varno točkovno razdaljo. Toda malo več kot minuto pred koncem so se gostje uspeli približati na 97:94, ko je Karašev uspel zadeti trojko.

Toda Mirotić je nato s točkami iz igre prekinil nalet ekipe iz Moskve tako da so Katalonci prednost, ki so jo imeli zadržali do konca.

Najboljši strelec pri zmagovalcih je bil Nikola Mirotić, ki je dosegel 28 točk, 9 skokov in tri ukradene žoge. Malcom Delaney jih je dodal 17 točk, Ante Tomić pa 15. Po 10 točk pa so imeli Higgins, Hanga ter Kuric

V vrstah Khimkija je bil najboljši strelec Alexey Shved, ki je dosegel 23 točk, 16 točk je dodal Evans, po 14 točk sta zabeležila Booker in Karašev. Dvomestno število točk (11) je imel pri gostih še Stefan Jović.

Barca je na lestvici na drugem mestu z devetimi zmagami in tremi porazi. Khimki pa je s šestimi zmagami in porazi na osmem mestu.

Zenit je na svojem parketu premagal ASVEL z 75:70.

Za zmago ruske ekipe so bili najbolj zaslužni Renfroe z 16 točkami, Ayon jih je dodal 14, Ponitka 11.

V ekipi, ki jo vodi Zvezdan Mitrović pa košarkarjev z dvomestnim številom točk ni bilo. Največ (9) jih je zabeležil Theo Maledon. Po 8 pa Jekiri, Bako, Jordan, Lighty ter Jean-Charles.

Za Zenit je bila to tretja zmaga, ki je na repu lestvice z razmerjem zmag in porazov 3:9. ASVEL je doživel sedmi poraz in so na lestvici na 12. mestu.