Kuzmić: V Beogradu je vsem težko igrati

Evroliga 10. Dec 201916:41 > 16:42
Marko Metlas/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Crvene zvezde se bodo v 13. krogu pomerili z Baskonio, ki odkrito cilja na uvrstitev v končnico. Ognjen Kuzmić, center Beograjčanov, je prepričan, da bo njegova ekipa za zmago proti zahtevnemu nasprotniku potrebovala tudi izdatno pomoč navijačev.

Zvezda ima sicer na tekme z Baskonio dober spomin. Ekipi sta se pomerili osemkrat, Beograjčani pa so slavili kar petkrat. V sezoni 2013/2014 so rdeče-beli dobili oba dvoboja.

Gre za odlično ekipo, trener Perasović dobro pozna tako mesto kot klub. Trenutno so v seriji nekoliko slabših rezultatov, a samo spomnite, kako smo mi delovali pred Kaunasom? Imajo močno ekipo, odlične skakalce in nekaj posameznikov, ki so v klubu že dalj časa. Gre za izkušeno in fizično zelo močno ekipo, proti kateri moraš za zmago garati. Ponavljam pa, da imamo z našimi navijači in igro iz zadnjih tednov odlično priložnost za zmago,” pred tekmo razmišlja Kuzmič, ki opozarja, da bodo v četrtek zelo pomembni tudi navijači.

Že večkrat sem povedal, da takšnih navijačev v Evropi nima skoraj nobena ekipa. Za nas je to zelo pomembno. Vroča atmosfera in navijanje poskrbi, da velikokrat daš od sebe več kot zmoreš. Pogosto prav to prinese zmago. V Beogradu nobeni ekipi ni lahko. Zato znova pozivam naše navijače, da nam v četrtek pomagajo. V Evroligi ni lahke tekme, z njimi na tribunah pa nam je vsaj nekoliko lažje.

Tekma med Zvezdo in Baskonio je na sporedu v četrtek ob 19. uri z neposrednim prenosom na Sportklubu 1.