CSKA Zvezdi prizadejal najhujši poraz v tej sezoni

Evroliga 18. Dec 201916:55 > 19:40
Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Crvene zvezde so v 15. krogu Evrolige v Moskvi prepričljivo izgubili proti CSKA-ju (100:74).

Rdeče-beli so med vikendom izgubili proti Zadru, predtem bili slabši od Baskonie, dvojni teden v Evroligi pa začeli z 10. porazom v tej sezoni tega elitnega tekmovanja. Za CSKA je to bila 10. zmaga v tej sezoni.

Prvič v tej sezoni smo na tekmi Zvezde videli silovit ritem in posledično tudi veliko točk. CSKA je že v prvem polčasu povedel s +11, a na odmor odšel z osmimi točkami naskoka. Zvezda je nato na krilih Barona in Simanića prišla do popolnega preobrata in povedla s 55:54, a potem vnovič popustila ter v tretji četrtini padla v usodno krizo ter zaostala s 76:62.

Preostanek tekme so Moskovčani odigrali zelo rutinirano in brez težav prišli do nove zmage. Za Beograjčane je to najhujši poraz v tej evroligaški sezoni.

Pri gostih je bil s 17 točkami najboljši Davidovac, pri CSKA-ju pa jih je 29 dosegel Mike James.

V tem tednu bosta ekipi na delu še v petek, ko je na sporedu 16. krog. Zvezda bo gostila Olympiacos, CSKA pa odhaja v Carigrad k Efesu.

Poglejte si rezultate in lestvico Evrolige ter statistiko današnje tekme.