Prava poslastica – Valencia po podaljšku zlomila Fener

Evroliga 27. Dec 201920:56 > 21:01
7Days EuroCup

Košarkarji Valencie so v 16. krogu Evrolige v Carigradu s 100:98 premagali Fenerbahče. Tekma je bila ves čas izredno napeta, turški velikan pa je v zaključku podaljška zapravil lepo prednost in doživel nov boleč poraz.

Turški navijači so lahko pospremili neverjetno tekmo, na kateri je skoraj ves čas vodil Fenerbahče. Valencia je za prvi preobrat poskrbela v zaključku zadnje četrtine, a bila na koncu prekratka za zmago po rednem delu. V izdihljajih zadnje četrtine je najprej met zgrešil Jordan Loyd, a je žogo pod košem ujel Albert Abalde, ki je zadel “zicer” in goste popeljal v prednost. Do konca rednega dela je bilo le še 0,4 sekunde, ekipa Željka Obradovića pa se je čudežno rešila.

S fantastično kombinacijo sta se izkazala Datome in De Colo, ki je izenačil po zadetem alley-oopu.

Uvod podaljšak je povsem pripadel Fenerju, ki si je priigral šest točk prednosti. A to ni bilo dovolj, da bi Turki prekinili serijo slabih rezultatov, saj se je Valencia spet vrnila med žive in po košu Loyda povedla s 100:98. Na drugi strani je De Colo zgrešil še šesti met za tri točke in po zvoku sirene so se Španci veselili prigarane zmage.

Pri Valencii je s 30 točkami zablestel Bojan Dubljević, ki je v statistiko vpisal še 12 skokov, dve podaji in eno izgubljeno žogo. V dresu Fenerbahčeja je do 31 točk prišel tragični junak Nando De Colo (7/14 iz igre, 16/16 prosti meti). Francoz je ujel še sedem odbitih žog in dodal še tri asistence.

Fener, ki je doživel še četrti zaporedni poraz v EL, se bo v naslednjem krogu v gosteh pomeril z Olympiacosom, Valencio pa čaka domača tekma z Albo.

Španci so trenutno pri sedmih zmagah in devetih porazih, carigrajski velikan pa je pri petih zmagah in 11 porazih.

Poglejte si preostale rezultate tega kroga in lestvico Evrolige.