Minus 21, trojka Punterja in velika zmaga Crvene zvezde

Evroliga 10. Jan 202020:13 > 22:22
KK Crvena zvezda mts

Košarkarji Crvene zvezde so v 18. krogu Evrolige slavili proti Asvelu z rezultatom 83:30. Veliki junak Beograjčanov je postal Kevin Xavier Punter, ki je tri sekunde pred koncem s trojko odločil zmagovalca.

Tekmo je Crvena zvezda odprla slabo. Po šestih minutah igre je Asvel vodil 22:5. Do konca prve četrtine so Beograjčani dosegli še osem točk in prvih 10 minut se je končalo z rezultatom 30:13. Tudi druga četrtina je pripadla Asvelu. Povsem ob koncu prvega polčasa je razlika znašala že 21 točk (49:28). Toda tik pred odmorom je na 49:30 znižal Nikola Jovanović

V drugem polčasu pa so Beograjčani zaigrali drugače in počasi začeli topiti prednost domačega moštva. Iz -20 so v desetih minutah prišli zgolj še na točko zaostanka (65:64). Prvo izenačenja na tekmi so navijači videli v zadnji četrtini pri rezultatu 66:66. Prvo vodstvo gostov pa je sledilo pet minut pred koncem rednega dela srečanja (72:73). V nadaljevanju je Crvena zvezda prišla do izdatnejše prednosti (73:79) in zdelo se je, da je tekma odločena. Toda nato so domači prišli do petih zaporednih točk, ko sta zadela Lomazs ter Ligthy ter rezultat poravnali (80:80).

Nato pa je odgovornost na svoja pleča prevzel Kevin Punter, ki je s trojko tri sekunde pred koncem odločil zmagovalca in veliko slavje Beograjčanov v dvorani Astroballe v Villeurbanne se je lahko začelo. Rdeče-beli so v Evroligi prišli do četrte zaporedne zmage in naredili velik korak k uvrstitvi v končnico.

Najboljši strelec pri domačem Asvelu je bil Adreian Payne, ki je dosegel 17 točk in k temu dodal še 8 skokov. Dvomestno število točk pa so zabeležili še Lomazs (14), Maledon (13) in Ligthy (11). Pri zmagovalcih je 21 točk zabeležil Vladimir Štimac. K temu je dodal še 1 skok ter 2 asistenci. Dvomestna sta bila še junak Kevin Punter (18) in Lorenzo Brown, ki je dodal 13 točk.