Pešić v Carigradu premagal Obradovićev Fenerbahče

Evroliga 16. Jan 202020:37 > 20:42
Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Barcelone so dobili derbi 20. kroga Evrolige. Blaugrana je v Carigradu s 74:80 premagala Fenerbahče.

Fener je tekmo začel katastrofalno. Ekipa Željka Obradovića je skoraj štiri minute čakala na prve točke, v tem času pa jih prejela kar 11. V nadaljevanju prve četrtine so Katalonci ohranjali lepo prednost in na kratek odmor odšli s prednostjo 12:24.

Gostitelji so se v drugi četrtini vendarle prebudili in povsem stopili prednost Barcelone, ki je ob polčasu vodila le še za tri točke.

Dobra druga četrtina Fenerbahčeja ekipe Svetislava Pešića ni zaustavila in Barcelona je takoj na začetku tretje četrtine znova prišla do višje prednosti, Turki pa so se nato resneje približali šele pred končnico tekme, a niso uspeli ogroziti uspeha Barcelone.

Pri gostih je 17 točk vpisal Víctor Claver, pri Fenerju pa jih je 14 vpisal Kostas Sloukas.

Barcelona je po 20 tekmah v tej sezoni pri 14 zmaga, Fenerbahče pa je po 20. krogu pri osmih zmagah in 12 porazih.