Rudy in Real nadaljujeta zgodbo, vsaj do leta 2022

Evroliga 17. Jan 202013:18 > 13:20
Aitor Arrizabalaga/Euroleague Basketball via Getty Images

Rudy Fernandez je z madridskim Realom podpisal novo pogodbo. Klubu bo ostal zvest še vsaj dve leti in pol.

Dvakratni evropski prvak Rudy Fernandez bo ostal v klubu v katerem je odigral večino svoje kariere. Pogodbo je podpisal do konca sezone 2021/22, kar pomeni, da bo za Real igral tudi kot izkušeni veteran.

Fernandez je v Realu od leta 2012. V svoji karieri je igral za Joventut, Portland ter Denver Nuggetse. K Realu je sicer prišel že leta 2011 kot posojen košarkar kluba iz Denverja. Razlog pa je bil takoimenovani “lock-out”, ki je v ligi NBA povzročil, da se je sezona “čez lužo” začela šele 8. decembra.

Z Realom je Rudy v letih 2015 in 2018 postal evropski prvak. Petkrat je osvojil državno prvenstvo. Dvakrat je bil tudi imenovan v prvo peterko Evrolige. V zadnjih sezonah je Fernandez ključni člen pri uspehih Reala in na katerega se dolgoletni trener Pablo Laso vedno lahko zanese.