Wilbekin drži Maccabi pri vrhu, nov poraz Armanija

Evroliga 16. Jan 202022:05 > 22:09
Seffi Magriso/Euroleague Basketball via Getty Images

V enem od derbijev 20. kroga Evrolige je Maccabi doma z 69:63 premagal Armani iz Milana in se tako obdržal med najboljšimi ekipami v tem tekmovanju v letošnji sezoni.

Tekmo je bolje začela ekipa, ki jo vodi Ettore Messina. Uvodoma so gostje povedli z 8:0. Maccabi se je vrnil toda prvo četrtino je dobil Armani s šestimi točkami prednosti (21:15). V drugi četrtini je ponos Izraela začel nakazovati, da bi tekmo lahko dobil po preobratu in že ob polčasu so naznanili, da bi lahko prišli do zmage. Prvi polčas se je končal z 32:31 za Armani.

V drugem polčasu je Maccabi prestavil v višjo prestavo in s serijo 14:4 prišli do devetih točk prednosti. Od takrat dalje pa prednosti niso več zapravili. Gostje so sicer pred koncem še uspeli znižati na 66:63 toda zmaga domačih ni bila ogrožena. Končni rezultat 69:63 je z zadetim prostim mestom potrdil Othello Hunter.

Pri zmagovalcih sta ključno vlogo odigrala Scottie Wilbekin, ki je zbral 22 točk in Othello Hunter, ki jih je dodal 14. Na drugi strani sta bila dvomestna Keifer Sykes z 11 točkami in Nemanja Nedović, ki jih je dodal 10.

Maccabi je na lestvici Evrolige na tretjem mestu. Po številu zmag in porazov (14-6) so izenačeni z Barcelono. Milan je na sedmem mestu z razmerjem 10-10. Maccabi v naslednjem krogu gostuje pri Bayernu. Dan kasneje Armani odhaja v goste k Fenerbahčeju.