Stoudemire v Maccabi!

Evroliga 22. Jan 202010:32 > 10:38
Mike Lawrie, Getty Images

Legendarni nekdanji NBA košarkar Amar'e Stoudemire je uradno postal novi košarkar Maccabija iz Tel-Aviva.

Ameriški košarkar in nekdanji odlični NBA igralec Amar’e Stoudemire je z Maccabijem iz Tel-Aviva pogodbo podpisal do konce sezone. Stoudemire je v Izraelu že igral, saj je pred leti nosil dres Hapoela iz Jeruzalema. Pogodbo z Maccabijem je 37-letni visoki košarkar podpisal predvsem zato, ker je izraelski prvak trenutno v odličnem položaju v Evroligi, kjer napada najvišja mesta na lestvici.

Stoudemire je v Tel-Aviv prišel tudi zaradi poškodbe Tarika Blacka in Omrija Casspija.

Zadnji klub, ki ga je Stoudemire zastopal je bil kitajski Fujian, moštvo pa je zapustil na koncu oktobra lani, v zadnjem obdobju pa je treniral individualno, brez kluba. Za Fujian je odigral 11 tekem in v povprečju dosegal 19,3 točke in 8,2 skoka v povprečju na tekmo.

Šestkratni udeleženec tekme zvezd v ligi NBA in včasih eden izmed najboljših visokih košarkarjev na svetu je bil pred tednom dni v aktivnih pogovorih za prestop v vrste atenskega Panathinaikosa. Stoudemire je v ligi NBA nosil drese Phoenixa, New Yorka, Dallasa in Miamija.